Liga Muzułmańska w RP

Jerozolima-Betlejem 14.02.2016

Poprzez zachowanie małej garstki ludzi oraz stereotypowe myślenie, słowo “Islam” zaczęło ostatnio budzić strach i lęk w Polakach. 

Pamiętajmy jednak, że muzułmanie stanowią aż 1/5 ludności (ponad 1,5 mld wyznawców) i nie można wrzucić wszystkich do jednego worka. 
Poprzez nasze działania dążymy do tego, aby przekazać prawdziwy obraz Islamu, czyli pokój i miłosierdzie wobec innych wyznań. 
W Islamie tolerancja odgrywa bardzo ważną rolę. Jako dowód, można chociażby przytoczyć traktat Al-Chattaba. Traktat ten został zawarty pomiędzy Kalifem Umarem, a ortodoksyjnym chrześcijańskim patrriarchą Jerozolimy – Sophroniusem, który w 637 roku wręczył Umarowi klucze do miasta Jerozolima, bez walki. 
Na mocy tego porozumienia Kalif zapewnił ochronę i bezpieczeństwo chrześcijanom i kościołom, które do dziś istnieją w Jerozolimie! 
To właśnie w Jerozolimie i w Betlejem, a także w wielu innych muzułmańskich miastach głos muezzina wzywającego do modlitwy przeplata się z dźwiękiem kościelnego dzwonu, a meczety graniczą z kościołami! Te miasta są jedynym w swoim rodzaju tyglem różnych religii i kultur. 
Przedstawiamy Państwu fotorelację z Jerozolimy i Betlejem.